Sklep internetowy agd

Przewaga jaką posiada sklep internetowy AGD

Ostatnie badania pokazują, że na całym świecie handel przenosi się do Internetu. Coraz więcej firm oferuje możliwość robienia zakupów online. Nawet 80% – 90% badanych deklaruje, że sprzęt taki jak drobne AGD kupuje za pomocą Internetu. Na czym polega fenomen i co oferuje na sklep internetowy AGD?

Podstawową różnicą pomiędzy sklepem stacjonarnym a internetowym jest kwestia magazynowania produktów. Tradycyjne punkty sprzedaży dysponują ograniczoną ilością miejsca. W ramach umów podpisanych z producentami i dystrybutorami, sklep internetowy  nie musi posiadać go wcale. Dzięki temu zakupy przez Internet wznoszą się na inny poziom.

Duży wybór jaką oferuje sklep internetowy AGD

Większość sklepów stacjonarnych nie jest w stanie zaproponować klientom szerokiej gamy interesującego ich asortymentu. Ponadto na ich półkach wystawia się głównie produkty o wysokiej marży, niekoniecznie najbardziej atrakcyjne dla klienta. Produkty dla koneserów, takie jak blender kielichowy czy ekspres Senseo często są w nich pomijane.

Wiele sklepów internetowych prowadzi również tzw. outlet AGD, w których zaopatrzyć można się m.in. w toster zamykany oraz opiekacz. Bez problemu znajdziecie w nich również dopasowany do swoich potrzeb silny odkurzacz czy odpowiedni malakser. Powystawowe AGD dostępne jest zazwyczaj w atrakcyjnych, niższych cenach.

Szybka dostawa i dostępne opinie

Im bardziej sprecyzowane wymagania mamy, tym ciężej będzie nam je zaspokoić w sklepach tradycyjnych. Wymarzony produkt szybciej znajdziemy korzystając z Internetu. Ich zaletą jest także dostawa kurierska. Zakupiony przez nas sprzęt, w przeciągu kilku dni trafi prosto pod nasze drzwi. Nie trzeba się też martwić o uszkodzenia. Poduszki powietrzne do paczek skutecznie chronią delikatne produkty. E-shopping otwiera przed nami ogromne możliwości, a ponadto oferuje nam możliwość dokonania dobrze przemyślanego zakupu. Produkty dostępne w normalnych sklepach często nabywamy pod wpływem impulsu. Dodatkowym atutem zakupów online jest także możliwość sprawdzenia opinii innych użytkowników sprzętu. Na tego rodzaju wsparcie w sklepach stacjonarnych nie można liczyć lub jest ono dostępne w ograniczonym zakresie. Sprzedawcy lub doradcy klienta zazwyczaj będą nam polecać takie produkty, ze sprzedaży których otrzymają największą prowizję.