Blender kielichowy

Jak znaleźć odpowiedni blender kielichowy?

Od letnich smoothies po zimowe zupy, blender kielichowy jest niezbędny w każdej kuchni. Przy tak wielu rodzajach, rozmiarach i funkcjach dostępnych blenderów, wybór najlepszego urządzenia może być trudny. Przy podejmowaniu decyzji, wszystko sprowadza się do tego, który blender najlepiej umożliwia realizację kulinarnych celów i oczekiwań.
Ile miejsca masz do przechowywania blendera, jakie przepisy chcesz realizować i jak często będziesz go używać – to wszystko kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, jaki blender będzie dla Ciebie najlepszy. Przede wszystkim sprawdź najbliższy sklep internetowy AGD lub outlet AGD.

Rodzaje blenderów

Istnieją trzy główne rodzaje blenderów: blendery stołowe, osobiste oraz immersyjne. Pierwsza grupa, to klasyczne urządzenia kuchenne wyposażone w element z silnikiem oraz pojemnik z ostrzami w środku. Najczęściej jest to blender kielichowy z masywnym, szklanym dzbankiem. Osobisty blender jest mniejszą wersją tego urządzenia. Robi zwykle robi 1-2 porcje na raz i posiada plastikowe pojemniki, które można zabrać ze sobą w podróż lub do pracy. Blender immersyjny, inaczej zanurzeniowy jest ręczny i posiada długie ramię z ostrzami na końcu. Ten typ blendera wkłada się bezpośrednio do jedzenia, a nie na odwrót. Najczęściej jest to również cichy blender.

Blendery do zadań specjalnych

Rodzaj produktów, które planujesz rozdrabniać za pomocą blendera, pomoże Ci określić, który model jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli kluczowym zastosowaniem blendera jest kruszenie lodu, szukaj modeli, które mają taką funkcję. Nie wszystkie bowiem modele sobie z tym poradzą. Jeśli Twoje smoothie będzie zawierało świeże, włókniste warzywa takie jak jarmuż, będziesz potrzebował mocniejszego blendera z większym silnikiem. Może to być również powystawowe AGD. Jeśli z kolei do Twoich ulubionych zastosowań blendera należą gorące zupy i ciepłe sosy, to musisz poszukać modelu, który jest odporny na ciepło. W urządzeniach do tego nieprzystosowanych może odkształcić się chociażby pojemnik. Emulgowanie majonezu lub sosu sałatkowego może być wykonane zarówno za pomocą tradycyjnego blendera, jak i blendera zanurzeniowego. Różnica może polegać na tym, jak dużo składników przygotujesz za jednym razem. Malakser będzie również przydatny.
Chcesz, aby Twój nowy blender kielichowy był trwały? chcesz być w stanie zaufać producentowi, że odpowiada w pełni za konstrukcję blendera? Gwarancje na blendery mogą wynosić od jednego roku do nawet dziesięciu lat.